Чорногорія

Чорногорія 2024 з відпочинком на морі

27 травня – 3 червня (500 євро)

500 євро

Живемо у першій лінії на набережній в Рафаїловичах (+сніданок)
Двомісне розташування в апартаментах з кухнею
Включено подорож на катері Скадарським озером і Боко-Которською затокою
Летимо рейсом Будапешт – Подгориця
Допоможемо придбати авіаквитки з інших напрямків

Програма поїздки:
1 день. 27 травня. Понеділок

Авіапереліт Будапешт – Подгориця. Прибуття в аеропорт Подгориця о 8.30 рейсом авіакомпанії Візейєр. Зустріч групи із гідом. Оглядова екскурсія автобусом Подгорицею — столицею Чорногорії. Відвідування Соборного Храму Воскресіння Христового.
Унікальний підземний храм в Успенському монастирі Дайбабе (ХІХ ст.). Церква влаштована у ранньохристиянських катакомбах. Цей храм називають «підземним будинком Цариці Небесної». Святині: мощі св. прп. Симеона Дайбабського (випускник Київської Духовної Академії, постриженик Києво-Печерської Лаври), ікона Богородиці “Єрусалимська”.
Переїзд у Рафаїловичі (курортний район Будви). Розміщення у апартаментах (перша лінія). Відпочинок.

2 день. 28 травня. Вівторок. Подострог – Будва
Сніданок. Відпочинок на морі. Виїзд на екскурсію. Монастир Подострог (Подмайне). Він заснований за правління середньовічної сербської династії Неманичів. За легендою, Святий Сава Сербський саме з цього монастиря вирушив у паломництво на Святу Землю.
Будва – найдавніше місто Адріатики. Згадується, як «Бутуа» у працях Софокла у V столітті до н. е. На початку християнської доби – місце апостольської проповіді. Пішохідна екскурсія старою частиною Будви. «Площа церков», давня Цитадель та бібліотека-музей. Вільний час у старій частині Будви. Повернення до готелю.

3 день. 29 травня. Середа
Сніданок. Подорож узбережжям Боко-Которської затоки – одного з найкрасивіших у Європі. Відвідування сузір’я міст, розташованих на березі затоки.

Жіночий монастир Підластва – духовний центр узбережжя Грбаль. Зведений царем Душаном 1350 року. У основі має фундаменти храмів V-VI століть. В епоху пізнього середньовіччя монастир був центром національно-визвольного руху.
Тіват. Монастир Михайла Архангела на «Острові квітів» (півострів Превлака). Місце проповіді апостола Павла. Руїни храму VI ст. Стародавній центр Зетської (Чорногорської) митрополії. Мощі сімдесяти Превлакських мучеників.
Місто Котор. Воно стоїть на березі затоки, яка офіційно входить до переліку 25 найкрасивіших заток світу. Прогулянка історичною частиною міста. Собор св. Трифона (809 р.), де знаходяться мощі св. Трифона, частка Хреста Господнього, частки мощей Марії Магдалини, ап. Фоми. Церква ап. Луки (ХІІ століття).
Місто Пераст. Відвідування на катері острова «Богородиця на рифі», зведеного руками місцевих жителів на знак подяки Богородиці. Повернення до готелю.

4 день. 30 травня. Четвер. Цетіне – Острог
Сніданок. Виїзд у місто Цетіне – стародавню столицю Чорногорії. Понад п’ять століть Цетинський монастир є центром Чорногорсько-Приморської митрополії.
Святині монастиря: правиця Іоанна Хрестителя, частина Древа Хреста Господнього, мощі св. Петра Цетинського Чудотворця. Народний музей, де знаходиться Філермська ікона Богородиці, написана ап. Лукою.
Монастир Острог XVII ст. — величезна святиня на Балканах. Мощі свт. Василя Острозького Чудотворця. У монастирі також є церква мученика отрока Станко – покровителя дітей та молоді. Повернення до готелю.

5 день. 31 травня. П’ятниця
Сніданок. Відпочинок на морі. День, вільний від екскурсій.

6 день. 1 червня. Субота
Сніданок. Монастир Прасквиця (храм святителя Миколая, чудотворне джерело).
Монастир Режевичі (комплекс храмів 14-19 століть).
Переїзд до Скадарського озера. Подорож на катері до острівних монастирів Національного парку Скадарське озеро. Це один із найбільших пташиних заповідників у Європі, тому його часто називають «Пташиним раєм». Майже на кожному з його островів у середні віки було збудовано монастирі, звідси ще одна назва — «Зетський Афон». Відвідування двох острівних монастирів.

7 день. 2 червня. Неділя

Літургія у храмі святого апостола Фоми в Рафаїловичах (піша доступність).
Сніданок. День, вільний від екскурсій. Відпочинок на морі.

8 день. 3 червня. Понеділок
Сніданок. Відпочинок на морі. Виселення із готелю. Трансфер до аеропорту
Подгориця. Рейс 13.50 – 15:10, Подгориця – Будапешт. Участь у паломництві 500 євро
Включає: екскурсійний супровід по всьому маршруту; проживання в
апартаментах (перша лінія); транспортний супровід протягом всього маршруту;
сніданки; медичне страхування.
Не включає:
– авіаперельоти, обіди та вечері;
– вхідні квитки до музеїв та квитків на катери (40 євро за весь період).
– для бажаючих – одноденна поїздка до міста Дубровника (факультативно, 40
євро);
Примітка: порядок відвідування об’єктів може бути змінено.