Паломництво по Чорногорії

Чорногорія 2024 з відпочинком на морі


530 євро 

Дати поїздки: 10-17 вересня (530 євро), 8 днів / 7 ночей
– Живемо у першій лінії на набережній у Рафаїловичах (+сніданок)
–  Двомісне розташування в апартаментах з кухнею
–  Включено подорож на катері Скадарським озером та Боко-Которською затокою
–  Летимо рейсом Будапешт – Подгориця
– Допоможемо придбати авіаквитки за іншими напрямками

 Програма подорожі:


1 день. 10 вересня. Вівторок. Прибуття
06.15 – 07:30, Будапешт (Ференц Ліст) – Подгориця. Прибуття до аеропорту Подгориця.
Зустріч групи із гідом. Оглядова екскурсія автобусом Подгорицею — столицею Чорногорії. Відвідування Соборного Храму Воскресіння Христового.
Унікальний підземний храм в Успенському монастирі Дайбабе (ХІХ ст.). Церква влаштована у ранньохристиянських катакомбах. Цей храм називають «підземним будинком Цариці Небесної». Святині: мощі св. прп. Симеона Дайбабського (випускник Київської Духовної Академії, постриженик Києво-Печерської Лаври), ікона Богородиці “Єрусалимська”. Переїзд у Рафаїловичі (курортний район Будви). Розміщення у апартаментах (перша лінія). Відпочинок.

2 день. 11 вересня. Середа. Подмайне – Будва
Сніданок. Відпочинок на морі. Виїзд на екскурсію. Монастир Подострог (Подмайне). Імовірно він з’явився за правління середньовічної сербської династії Неманичів. За легендою, Святий Сава Сербський саме з цього монастиря вирушив у паломництво на
Святу Землю.
Будва – найдавніше місто Адріатики. Згадується, як «Бутуа» у працях Софокла у V столітті до н. е. На початку християнської доби – місце апостольської проповіді.
Пішохідна екскурсія старою частиною Будви. «Площа церков», давня Цитадель та Бібліотека-музей. Вільний час у старій частині Будви. Повернення до готелю.

3 день. 12 вересня. Четвер
Сніданок. Відпочинок на морі (день, вільний від екскурсій).
Факультативно (за бажанням) – відвідування острова Святого Стефана.

4 день. 13 вересня. П’ятниця. Боко-Которська затока
Сніданок. Подорож узбережжям Боко-Которської затоки – однієї з найкрасивіших у Європі. Відвідування сузір’я міст, розташованих на березі затоки.
Жіночий монастир Подластва – духовний центр узбережжя Грбаль. Зведений царем Душаном 1350 року. У основі має фундаменти храмів V-VI століть. В епоху пізнього середньовіччя монастир був центром національно-визвольного руху.

Тіват. Монастир Михайла Архангела на «Острові квітів» (півострів Превлака). Місце проповіді апостола Павла. Руїни храму VI ст. Стародавній центр Зетської (Чорногорської) митрополії. Мощі сімдесяти Превлацьких мучеників.
Місто Котор. Воно стоїть на березі затоки, яка офіційно входить до переліку 25 найкрасивіших заток світу. Прогулянка історичною частиною міста. Собор св. Трифона (809 р.), де знаходяться мощі св. Трифона, частка Хреста Господнього, частки мощей Марії Магдалини, ап. Фоми. Церква ап. Луки (ХІІ століття).
Місто Пераст. Відвідування на катері острова «Богородиця на рифі», зведеного руками місцевих жителів на знак подяки Богородиці. Повернення на берег.

5 день. 14 вересня. Субота. Скадарське озеро
Сніданок. Монастир Прасквиця (храм святителя Миколая, чудотворне джерело).
Монастир Режевичі (комплекс храмів 14-19 століть).
Переїзд до Скадарського озера. Подорож на катері до острівних монастирів Національного парку Скадарське озеро. Це один із найбільших пташиних заповідників у Європі, тому його часто називають «Пташиним раєм». Майже на кожному з його островів у середні віки було збудовано монастирі, звідси ще одна назва — «Зетський Афон». Відвідування двох острівних монастирів.

6 день. 15 вересня. Неділя
Недільна літургія у храмі святого апостола Фоми (на набережній, у пішохідній доступності). Сніданок. Відпочинок на морі (день, вільний від екскурсій).

 

7 день. 16 вересня. Понеділок. Цетіне – Острог
Сніданок. Виїзд у місто Цетіне – стародавню столицю Чорногорії. Понад п’ять століть Цетинський монастир є центром Чорногорсько-Приморської митрополії. Святині монастиря: правиця Іоанна Хрестителя, частина Древа Хреста Господнього, мощі св. Петра Цетинського Чудотворця. Народний музей, де знаходиться Філермська ікона Богородиці, написана ап. Лукою.
Монастир Острог XVII ст. — величезна святиня на Балканах. Мощі свт. Василя Острозького Чудотворця. У монастирі також є церква мученика отрока Станко – покровителя дітей та молоді. Повернення до готелю.

8 день. 17 вересня. Вівторок
Сніданок. Виселення із готелю. Трансфер до аеропорту Подгориця. Виліт о 12:15 – 14:10, Подгориця – Будапешт (Ференц Лист), Wizz Air. 

  

 Участь в паломництві 530 евро

Входить:

  • екскурсійний супровід по всьому маршруту;
  • проживання в апартаментах (перша лінія);
  • транспортний супровід протягом усього маршруту;
  • сніданки;
  • медичне страхування.

 

Додатково:

  • авіаквитки,
  • медичне страхування.
  • обіди та вечері;
  • вхідні квитки до музеїв та квитки на катери (40 євро за весь період).
  • одноденна поїздка до Дубровника (40 євро, факультативно);
  • відвідування острова святого Стефана (20 євро, факультативно).

Примітка: порядок відвідування об’єктів може бути змінено.
Паломницький Центр при Відділі зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви залишає за собою право змінити послідовність відвідин передбачених за програмою святинь.

 

просмотров (1119)

Комментирование запрещено